הצעה לאיזור תעסוקה לחברות הזנק בשער הנגב

לאחרונה, יצא קול קורא ממועצה איזורית שער הנגב, מרכז קק"ל ו JNF אוסטרליה לתכנן מבנה על מגרש הסמוך לתחנת הרכבת. היקף הבינוי של כ- 3,000 מ"ר, כך ש 60 חברות הזנק יאוכלסו במבנה. המטרה היא ליצור הזדמנויות של תעסוקה איכותית ולמשוך לאיזור אוכלוסיה צעירה ומשכילה. איזור התעשיה שוכן בצמוד לשדרות. נאמר לנו שיש לקחת בחשבון צמיחה עתידית, כשעוד שני בניינים של 3,000 מ"ר יקומו בשטח.

בהצעה שלנו, רצינו "לתפוס" את כל השטח באופן מייידי, כדי שהמערך לא יהיה בניין אחד שתול בסביבה ריקה ענקית. הרגשנו צורך, כדי לתת תחושה של מקום ועיר, לפרוס את קומות הבניין כולן על קומת הקרקע, וכך לתת את התחושה באופן מיידי. בנינו את הבניינים כך, שיהיה אפשר לבנות מעליהם בעתיד.

יצרנו מתחם ובו שלושה אגפים, כל אחד כ- 1200 מ"ר, מעורב שימושים וגמיש. ראשית, תבנה קומת הקרקע (שלב א') , והיא בניין של כ 3,000 מ"ר.

בהמשך, ניתן יהיה להוסיף קומות בהתאם לצורך, הבניין יכול לצמוח ל7 קומות לפחות.

את אזור התעסוקה העתידי תכננו באוריינטציה של חממה חינוכית עם תחושה של מקום, וחיבור מיידי, מהיר לאזור תחנת הרכבת, הליכה ברגל לאורך אזור התעשיה היוצר תחושת "עיר".

הקמנו פארק לינארי, עם שצ"פ מעניין וציורי בליב המתחם, פארק, המוושך את הולכי הרגל לליבו של איזור התעשיה והאזורים הציבוריים.

שטחי אזור התעשייה ייועדו לסוגי אוכלוסייה שונים כמו : עסקים קטנים להשכרה, חממה מחקרית/חינוכית ומשרדים לסטארטאפים בתחום האגריטק, וחממה מחקרית/ חינוכית ומשרדים לסטארטאפים בתחום ההיי טק והייצור המתקדם. כל זה בכוונה ליצור במבנה החדש מוקד ידע למפעלים ועסקים, ושילוב פעילויות חינוך והשתלמויות לקהילה החיה בסביבתו.

למתחם שתי כניסות ראשיות להולכי רגל דרך גרם מדרגות מרשים, המוביל לאזור מוגן ונוח בין הבניינים. כניסה צפונית העוברת דרך טיילת פארק הנחל וכניסה מערבית המחוברת לכניסת דרך הרכבת.

האזור בין הבניינים הינו כיכר, ובה אזורי ישיבה בחוץ. קומת הקרקע מאפשרת גמישות בכל הנוגע לבניין. ניתן להתקין אולמות, קפיטריות, משרדים בגדלים שונים, והמתחם יכיל את כל הכל עם החוקים הנדרשים.

גרם המדרגות והמעליות מוביל לקומת הגג, שהינו גג פעיל, המכיל חממות לניסויים בנושאי האגריטק, אזורי ישיבה אלטרנטיביים, מבני סדנא קטנים לניסויים בתחום הייצור המתקדם.

כל אגף מקושר לכל אגף בקומת הגג, ונועד ליצור מפגשים מעניינים בין אנשים מתחומים שונים, החלפת רעיונות, למידה והעשרה מגוונים.

כשהבניין יצמח לגובה, וישרת שימושים שונים, בין הקומות יקשרו גשרים, שנועדו ליצור מקומות מפגש נוספים בין אנשים ואזורי החלפת רשמים ועבודה אלטרנטיבית.

 

לקוח

מועצה איזורית שער הנגב

קטגוריה

משרדים והייטק

שנת סיום

2022